در شب ولادت با سعادت امام حسن عسکری علیه السلام مراسم جشن و شادی برگزار گردید . در این مراسم حجت الاسلام عقیلی به معرفی وبیان جایگاه این امام همام پرداخته و با بیان حدیثی از امام عسگری علیه السلام و مولودی خوانی جلسه را به پایان رساندند .

قسمتی ازبیانات : ۲۰۱۶۰۱۱۸ ۱۸۰۰۴۳ 201x300 برگزاری مراسم جشن ولادت امام حسن عسکری علیه السلام

اگر انسان پیش از آن که شروع به سخن گفتن کند، در محتوا و انگیزه و نتیجه سخنان خود کمى فکر کند، از بسیاری پیشامدهای ناگوار جلوگیری شده و بسیارى از لغزش­هاى زبان و گناهان از انسان دور می‏شود. زیرا نسنجیده و یا بى‏مطالعه سخن گفتن، انسان را در انواع گناهان که از این عضو مخصوص سرچشمه مى‏گیرد، غوطه‏ ور مى­‏سازد
 در همین رابطه، در فرازى ارزشمند از امام حسن‏ عسکرى‏ (علیه السلام) چنین مى‏ خوانیم:
 ” قلب  احمق در دهان او و دهان شخص حکیم در قلب اوست”
 بی­شک مراد از قلب در این کلام نورانی همان عقل و فکر است، و بودن زبان در جلوی قلب، یا در عقب آن، کنایه از تفکّر و اندیشه درباره محتواى سخن یا عدم آن است.
 در توضیح این عبارت گفته شده که عاقل زبانش را به کار نمى­گیرد مگر بعد از مشورت با عقل خویش و فکر و دقت، ولى انسان احمق سخنانى که بر زبانش جارى مى­شود و حرف­هایى که بدون دقت مى‌گوید، بر مراجعه به فکر و اندیشه و توجه به عواقب سخن پیشى مى­گیرد. بنابراین گویا زبان عاقل پشت قلب او قرار گرفته و قلب احمق پشت زبان اوست.
 لذا رهیافت عبارت لطیف آن حضرت چنین است که انسان عاقل نخست اندیشه مى­کند و بعد سخن مى­گوید، در حالى که انسان احمق نخست سخن مى­گوید و بعد در اندیشه فرو مى­رود. به همین دلیل سخنان انسان عاقل حساب شده، موزون، مفید و سنجیده است، ولى سخنان احمق ناموزون و گاه خطرناک و بر زیان خود اوست.
 به راستى چه مى‏­شد اگر همیشه ما پیش از آغاز سخن، به نتایج و محتوای سخنان خود مى‏­اندیشیدیم و زیانبار بودن آن سخن و یا خطر هتک حرمت یک مؤمن، همچنین پیامد حمایت از ظالم و مانند آن را مورد بررسی قرار می­دادیم و در راستای  کسب رضای خداوند، تحقق امر به معروف و نهى از منکر و حمایت از مظلوم و مبارزه با ظالم، و خشنودى خدا اندیشه و سخن خود را به کار می­گرفتیم!